İkea Paylaşılan çocuk odaları için harika fikirler
İkea Paylaşılan çocuk odaları için harika fikirler

Farklı kişilikleri olan iki kardeş aynı yatak odasını paylaştığında, alanı her çocuk için doğru düzenlemek zor olabilir. Bazı basit fikirlerle çocuklarınıza ihtiyaçlarını karşılayacak bir alan yaratabilirsiniz.

Çatı katına kurulmuş yatak odalarında Sydney (9) ve Neo (6) kendi özel alanlarına sahip. Bir duvar separatörü yardımıyla karyolalar birbirinden ayrılmış ve renkli nevresimler ile istedikleri zaman kapayabilecekleri perdeleri onlara özel bir alan sağlıyor.

Çocuklar karyolalarına kendi karakterlerini yansıtmak için minderler ve duvarı süslemek için farklı motifler seçmişler. Gün içinde minderleri duvara doğru yasladıklarında karyolalarını kanepe olarak da kullanabiliyorlar.

Gece aydınlatması için karyolanın yanına küçük tabureler ekleyebilirsiniz.Yerdeki farklı halılar her çocuğun yatak odası alanını desen ve renk kullanarak bölge bölge ayırmaya yardımcı oluyor.

Her çocuğun taburesini kendi isminin baş harfiyle süsleyin. Dekoratif bantlarla sade mobilyaları benzersiz kılabilirsiniz. Neo ve Sydney ne zaman farklı bir tasarım denemek isterlerse bandı çıkarıp taburenin görünümünü kolayca değiştirebilirler.

Çocukların en sevdikleri oyuncakları ve resimlerini odanın çeşitli yerlerinde sergilemek ve çalışma masalarındaki dağınıklığı azaltmak için raflar ve kancalar kullanabilirsiniz. Neo ve Sydney çalışma masalarını paylaşıyorlar, fakat sevdikleri renklerde kendi sandalyeleri var.

Çocuklara el işi malzemelerini saklamak için çekmeceler ve renkli çıkartma sistemiyle yaratıcı olmaları konusunda yardımcı olun. Neo ve Sydney el işi malzemeleri karışmasın diye çıkartmalarının üzerine adlarını yazmışlar.

“Çocuklar perdelerini çekip yataklarında dinlenmeyi her şeyden çok seviyorlar, çünkü kendilerine ait alanları olduğunu hissediyorlar,” diyor anne Sylke. “Fakat ben onları genellikle yatak odasında yerde oyun oynarken buluyorum.”

 
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*